| DjAbstraktw a întrebat:

Cum fac sa-mi conving mama sa ma lasa sa-mi cumpar calculatorul pe care il vreau.
Mi-am facut un Pc pe piese de gaming si ajunge pe la 50 de milione.
Problema e ca eu il cumpar din bani mei si ea nu vrea sa ma lasa sa-l cumpar.
Bani i-am facut strangandui de fiecare data cand mergeam la scoala sau in oras bani care mi dadea de obicei ii pastram + alocatia si pensia de urmas pe fiecare luna.

Răspuns Câştigător
| ovidiu123432 a răspuns:

Nu te lasa deoarece in rom pentru 50 de milioane ai ce munci, eu iti recomand unu mai ieftin la 20-30 ca si ala duce jocuri bune

10 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca nu te lasa sa iti cumperi ceva din banii tai nu sunt banii tai.

| DjAbstraktw explică (pentru peperonies):

Sunt bani mei pe cardul meu-_-

| peperonies a răspuns (pentru DjAbstraktw):

In cazul asta cumpara-ti pc-ul.

| DjAbstraktw explică (pentru peperonies):

Daca m-ar lasa l-as lua.

| peperonies a răspuns (pentru DjAbstraktw):

Daca nu te lasa inseamna ca nu sunt banii tai. e foarte circulara discutia.

| DjAbstraktw explică (pentru peperonies):

-_- Avand in vedere ca nu am inca 18 ani am nev de permisiune atunci cand cumpar ceva foarte scump -_- Greu de cap esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta știe deja ca banii investiți in astfel de echipamente, sunt bani îngropați. In primul an, pierzi deja 50% din investiție. In afara cazului in care jocurile îți plătesc facturile, stai lin.

| DjAbstraktw explică:

Nu exista nici o problema financiara in familie.
Si cu scoala o duc normal nici corijent nici premiant.

| AdrianBRMconsulting a răspuns:

Salut,
sunt 2 scenarii: 1. aveti probleme financiare in familie si atunci e mai bine sa folositi banii pe ceva mai important in acest moment pentru voi;
2. nu aveti probleme si atunci spune-i mamei ca promiti ca vei folosi computerul doar 10-20% din timp pentru jocuri si FB si in rest il vei folosi pentru scoala, informatii, studiu si sigur te va lasa sa-l cumperi.

Inscrie-te acum pe siteul Bursa Romana de Marfuri Consultanta in Afaceri www.brmconsulting.ro si vei primi gratuit un abonament pe 12 luni la buletinul bursier in valoare de 500 lei+TVA.

| Raluca468 a răspuns:

Atunci promite-i ca nu îți neglijezi studiile. Si ca te va ajuta in multe lucruri.