| KoWalSky a întrebat:

Cum pot verifica un meteorit daca este real?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dar cum ar arata un meteorit ireal?
Daca bucata de piatra pe care o detii este meteorit, o poti verifica doar cu ajutorul unor geologi de profesie. Necesita aparatura speciala pentru a verifica componenţa acelui obiect.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ii iei temperatura.

| Razvan a răspuns:

Meteoritii nu au o compozitie specifica pentru ca difera mult de unde provin. E destul de greu sa iti seama daca acea mostra este un meteorit real dar poti incerca ce a zis @BitterSweet desi ar putea fi destul de costisitorwinking

| Bishop a răspuns:

Il duci la un laborator de astronomie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il intrebi politicos.

| maniac a răspuns:

Il gusti, il mirosi...