| yabacc a întrebat:

Cum se procedeaza cand vrei sa trimit un colet prin curier cu ramburs care costa peste 5000 de lei? Nimeni nu are incredere sa trimita 2000-3000 de lei avans, fara fata in fata, doar prin curier, cum se poate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prin ramburs nu are sens sa primesti si avans, caci nu ai cum sa ia el coletul si sa nu plateasca. intai se plateste la curier si apoi ridica coletul.

| cepIm a răspuns:

Te duci la fan courier, le dai coletul, adresa si pretul si aia e tot. Cand destinatarul va da banii, fan courier ori te va suna ca sa te prezinti la ei ori va veni la tine sa-ti dea banii.