| UrsuPanda123 a întrebat:

Daca am un server de Unturned (este un joc video).
Si primesc donatii din el, unele le primesc prin PaySafeCard iar altele prin skin-uri de CS:GO.
Acest lucru este spalare de bani/ frauda?

Răspuns Câştigător
| CarolAndrei a răspuns:

Nu, avand in vedere ca frauda inseamna inselatorie, tu nu faci acest lucru. Daca persoanele respective iti doneaza bani/skinurile de buna voie, este un lucru total legal. Iti dai seama de acest lucru deoarece, streameri fac multi bani din donati si nimeni nu le spune nimeni ca fac frauda sau ceva ilegal. happy

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

De unde și „spălare de bani"?laughing
Nu. Ai tot dreptul să faceți schimb. Tu îi dai grad/iteme/ce ai tu acolo și el îți dă ce are el dincolo.
Oricum gândește-te că nu se întâmplă nimic deoarece dacă se întâmpla ceva nu mai existau țepari.happy