| anonim_4396 a întrebat:

Daca comand ceva de pe OLX prin livrare cu verificare trebuie sa platesti ceva la transport?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu plătești transportul, și tot tu plătești serviciul livrare cu verificare. (În serviciul livrare cu verificare este inclus și transportul).
Livrarea cu verificare înseamnă doar că poti să deschizi coletul în fața curierului (ca să vezi dacă nu sunt pietre sau lemne), dar nu poți să testezi produsul să vezi dacă este funcțional sau nu.
Nu te costă nimic să suni la fund curier să întrebi alte detalii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca platesti transportul. Fiind cu verificare e mai scump si atentie, daca nu stai intr-un oras in care curierul are acoperire o sa platesti foarte mult. De ex la mine sunt vreo 40 km suplimentari si am platit o data si 80 lei numai pe transport de am zis ca nu imi mai trebuie asa ceva

| Robe1467 a răspuns:

Da dar asigurate ca vanzatorul e o persoana serioasa deoarece am mai patit sa spuna ca trimite coletul si de fapt eu doar asteptam ca prostul.