| imihaistoian a întrebat:

Daca eu ca administrator al unei firme scot bani si ii dau unui baiat sa duca salariile intr-o comuna ca acolo nu pot sa ajung cum fac ca sa ma asigur ca el nu fura banii sau ii face pierduti fac proces verbal de predare primire sau cum se face ca sa ma asigur ca ii pot recupera inapoi in cazul in care se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Din start daca pui probelma asa nu ai incredere in el. Si cu acte, ca sa-i recuperezi dureaza luni/ani in procese.
De ce nu faci transferi bancar? Le virezi banii in cont.
Sau mandat postal, si isi ridica oamenii banii cu buletinul de la posta.
Nu dai cash pe mana cui n-ai incredere oarba, mai ales din banii firmei.
Bafta

| imihaistoian explică (pentru CataC):

Este in comuna izvoarele judetul olt si nu stiu daca au posta acolo...

| imihaistoian explică (pentru CataC):

Nu exista banca la tara happy ei ca sa scoata trebuie sa vina la oras

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca daca intrebi aici, nu ai incredere in acea persoana.Trimite-i prin mandat postal cuiva de acolo.Dar mai bine incearca sa ajungi tu.Este mai sigur.In plus asa ar trebui sa procedeze orice patron.Sa se duca si pe teren.

| CataC a răspuns:

Daca nu e nici posta nici banca macar trimite pe cienva in care ai incredere oarba, o ruda, un prieten, e autostrada pana-n pitesti si drum f bun pe pitesti-slatina-Craiova, in 8h e inapoi maxim.
Tu stii cum e mai bine.

| Whaaaaa a răspuns:

Faci o chitanta in care scrii:persoana cutare angajat al X cu domiciliul in X asigura transportul sumei de X lei la persoanele X si Y iar daca suma nu va fi restituita persoana angrycare a facut transportul)va restitui in intregime suma respectiva si dupa semnati amandoi la sfarsit acolo tongue