| UnShobolan a întrebat:

Daca sunt minor(13 ani) ma pot duce in magazin la altex, mediagalaxy, flanco etc sa cumpar un aparat foto fara probleme sau imi va trebui insotitor?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa mergi cu un parinte, frate peste 18 ani sau alt major.

| Zuzu1991 a răspuns:

La magazine nu am auzit de asa ceva, decat cand e vorba de alcool sau de tutun

| UnShobolan explică (pentru Zuzu1991):

Nici eu, dar pentru un aparat foto cred ca trebuie sa imi dea garantie

| Zuzu1991 a răspuns (pentru UnShobolan):

Nici de semnatura la garantie nu am mai auzit
oricum il poti lua cu, comanda, aia CHIAR nu se uita la varsta, ci numai la dat banul, apoi factura si garantia le poti obtine online