| maryusbv93 a întrebat:

Daca v-ati deschide o firma, care ar fi obiectivele firmei? Si ce activitati ati face pentru a atinge obiectivele?

4 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Pai primul obiectiv ar fi sa recuperez investitia.

| maryusbv93 explică (pentru Tlbi):

Si cum fac asta?

| Tlbi a răspuns (pentru maryusbv93):

Nu o sa-ti spuna nimeni secretul lui, fiecare are ideile / modalitatile lui si sunt bune pentru ca nu sunt spuse mai departe, daca ar fi si-ar pierde valoarea!

| iasicumpara a răspuns:

Obiectivele firmei ar trebui sa fie stabilite in corelatie cu domeniul de activitate si planul initial de afacere. Insa cum teoria cu practica uneori nu prea sunt corelate, activitatile recomandate pentru a atinge obiectivele sunt: stabilirea prioritatilor fiecarui angajat, inclusiv a managerului, stabilirea si respectarea regulamentului intern, externalizarea anumitor servicii la inceput, implementarea unui proiect de marketing valid pe termen scurt si lung.