| LanguageMaster a întrebat:

De ce supermarketul METRO nu vinde la persoane fizice?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cum este acum dar in urma cu cativa ani am cumparat de la Metro ca persoana fizica, avand o legitimatie emisa de ei si la fel a fost si cu alte persoane fizice pe care le-am cunoscut. Cred ca si acum este la fel, nu vad de ce si-ar fi schimbat politica de vanzari.

| anonimg a răspuns:

În trecut am luat certificatul de înregistrare al firmei unde lucram(bineînțeles, cu acordul șefuluihappy, și mi-am făcut legitimație la Metro, de unde am cumpărat diferite produse.
Vândute astfel la persoanele juridice, produsele erau mai ieftine.

| Bizon95 a răspuns:

Pe net nu gasesc, decat ca vand DOAR la firme si "asta e politica lor" si atat

https://www.crisana.ro/......31986.html
insa asta e doar un comentariu, oficial e aici:
https://vreaucard.metro.ro/registration
primul lucru cerut este codul fiscal ar firmei

| Furnicuta000 a răspuns:

Ba da dar trebuie sa ai un fel de legitimatie, dar se face usor.

| cosmin1324 a răspuns:

Posibil sa vanda doar en-gros si atunci iti trebuie o firma