| anamaria82726 a întrebat:

Hei! Am livrat ceva cu plata ramburs prin posta romana si trebuie sa-mi vină niste bani. Eu nu sunt acasa aproape toata ziua si i-am intrebat cum sa vina postasul daca nu sunt acasa? Si au zis ca el o sa vina sa-mi aduca banii si daca nu ma gaseste sa merg sa-i iau de la poșta. Si am mers iar intr-o joi. Si au zis ca banii vin,, maine,, adica vineri sau luni la posta, in caz ca nu dă postasul de mine. Si deja e alta joi, adica dupa doua saptamani si iar mi-au zis sa vin,, maine,, sau luni....imi mai primesc si eu banii sau cum?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Posta livreaza scrisorile "Loco" (locale) deseori chiar si dupa 2-3 saptamani (felicitare de Craciun au livrat inainte de Pasti laughing ).
Insista la ei, fiindca plata in sistemul (de calculatoare) lor trebuie sa apara maxim a doua zi lucratoare dupa ce livrarea a fost platita de destinatar. Iar din acel moment este nevoie doar de cateva click-uripentru a putea fi ridicati, asemenea trimiterii de bani cu mandat postal.
Explicatia este doar ca vor sa se foloseasca intre timp de banii tai sau careva angajat nu-si face treaba cum trebuie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă banii au fost trimiși prin mandat poștal, cel ce i-a trimis se poate interesa de soarta lor. Ei sunt undeva la poștă și ar trebui să ajungă la tine.