| Costacke a întrebat:

Hei.
am terminat clasa 8 si astept sa incep liceul si sunt interesat sa gasesc un job (la negru, fiindca nu pot fi angajat) ca sa castig niste bani. ce propuneri aveti?

6 răspunsuri:
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Salut, decât să mergi de la vârsta ta să-ţi rupi spatele la betoane ilegal, mai bine stai acasă, la calculator şi faci bani pe net, legal. Eu cam de pe la vârsta ta am început să fac, tot aşa mă gândeam să-mi caut de lucru, dar am spus că decât să-mi rup spatele de dim până seara mai bine îmi pun capul la contribuţie şi am găsit anumite metode/site-uri cu care câştig acum bani pe net. Dacă eşti interesat şi vrei să faci ca mine, dă add pe mess la banionline100 şi te ajut să începi big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e legal sa fii angajat la varsta ta, si cine crezi ca se risca sa angajeze un minor la negru?

cauta pe la rude, e singra ta sansa la varsta ta

| MaryanSAMP a răspuns (pentru suntserios):

Sincer sa stii ca ar putea la un restaurant cv sa spele pe jos cv...ar primi cam 20-30 lei pe zi! acum depinde de el daca ii place munca!

| XD_Jmen_1989 a răspuns (pentru MaryanSAMP):

Daca il angajeaza la negru nu are cum sa primeasca natata, intr-o luna ar venii 600 lei... (la 20lei/zi) dc sa se riste patronul, cand mai pune un pic si ia unu, legal?

| PlfacT a răspuns:

Daca ai impliniti 16 ani te poate angaja cu forme legale dar sunt anumite conditi, 6 ore de munca pe zi, fara schimb de noapte, sambata si duminica libere. Dar ti-as recomanda daca estti dezvoltat sa mergi la un restaurant si sa fi picolo... adica un ajutor de ospatar, este simplu si castigi bine pana la 80 lei/zi!

| Mateiciuc_Josh_1998 a răspuns:

Incerca la kaufland sau tot asa la ceva dw genul acolo livrez diverse reviste, sau la chioschiuri cu reviate prin oras, oricum incerca la mai multe da du-te cu parintele(daca ai), funda