| anonim_4396 a întrebat:

Heii happy cum pot sa fac rost de bani? am 15 ani si chiar am nevoie de bani pentru ca locuiesc doar cu mama si nu se descurca cu bani pe care ii primeste de la lucru, are o gramada de facturi si rate de platit si trebuie sa ne schimbam si centrala pentru ca s-a stricat:. in finehappy chiar vreau sa o ajut cu bani dar nu stiu cum.straight face

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe net si sa ai comision din asta in functie de ce si cat vinzi. Poti sa vinzi prietenilor, colegilor, vecinilor etc. Daca te intereseaza lasa-mi mesaj privat.

| enyy93 a răspuns:

La 15 ani e umic cam greu sa te angajezi dar ai putea incerca sa cumperi si sa vinzi anumite chestii pe net. incepe prin a vinde lucruri care nu iti mai folosesc iar cu bugetu obtinut poti cumpara alte obiecte care l-ai putea vinde. documenteaza-te foarte mult pe domeniu asta pentru a nu face greseli si nu ceda atunci cand dai de greu. nu uita perseverenta e cheia in orice. succes!

| Toncualexu a răspuns:

Frate incearca si tu sa ajuti un vecin cu o treaba sau ceva, in fine nu stiu exact. Baftaa

| Toncualexu a răspuns:

Scuze cradeam ca esti baiat