| cosminutu a întrebat:

Hey TPU!
O sa trec direct la subiect.
De aprox 3 ani m-am apucat de blogging si dupa ce am creat un blog personal si am scris destul continut unic am incercat Google Adsense desi eram sigur ca nu am destul continut sau vizite.
Cum era de asteptat mi-a fost respins contul si m-am lasat pagubas cu adsense.
Anul acesta am deschis un blog personal si continutul il dezvolt in fiecare zi. As vrea peste cateva luni sa aplic din nou o cerere pentru adsense. Cu alt Email, si alt nume. (Voi incerca sa fac pe numele unuia din parinti. Problema este ca de abia ce am implinit 18 si inca stau cu parintii si am inteles ca mi se va respinge iar contul daca folosesc aceeasi adresa. dar nu am alte locuinte si deci... cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| smoji a răspuns:

Nu ti se respinge din moment ce nu ti s-a acceptat niciodata. Inca o chestie. Adsense se uita si la originalitatea artilolelor si la linkurile de pe site. Daca ai linkuri cu download muzica sau ori ce tine de piraterie nu vei face mare lucru. Citeste politica lor si o sa vezi ce si cum. Eu scoteam inainte bani frumosi insa acum numai merge asa usor si mai ales pe blog se plateste foarte prost. Ceva la 1-2 / 10 centi pe click, pe cand pe un site de nisa buna iei si la 1-3$ pe click.

| cosminutu explică (pentru smoji):

Salut! Nu am inteles chestia cu "Nu ti se respinge din moment ce nu ti sa acceptat niciodata". Eu am mai avut Cong Adsense dar nu l-au acceptat si am inteles ca daca pun aceleasi date mi-l respinge direct. Pot schimba totul ( Pun datele unuia din parinti) dar strada si nr (adresa) nu o pot schimba.
Daca ma poti ajuta cu mai multe detalii sau poate sa imi impartasesti parerea ta si ce ai reusit cu adsense da un add la ID: boss_cosminutu sau pe skype la xenon. oficial. Mersi mult!

2 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Poti incerca de la un verisor sau o ruda ceva de pe adresele lor.