| Smackdown a întrebat:

In Romania exista vreo scoala de wrestling?

Răspuns Câştigător
| just4fun_8801 a răspuns:

Cei care zic ca wrestling-ul e trucat... aveti idee de la ce vine e-ul din componenta WWE?
Sa revenim la subiect... din cate stiu eu parca exista asa ceva, cred ca prin Bucuresti (citisem acum ceva timp pe un site parca)

55 răspunsuri:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna nu nu este trucat absolut deloc tinand cont ca i s-a spart capul lui big show atunci si multe alte cazuri de ranire grava eeu sunt fata dar ma uit la wrestling de cand aveam 8 ani sincer chiar imi place si da este un loc unde inveti wrestling in buc.as vrea sa ma duc si eu credeti ca ar primi fete acolo/?

| alexxa a răspuns:

Nu exista nici o scoala:-| m-am documentat...si daddy sa stii ca pentru "trucurile alea" din ring tori wrestlerii se antreneaza de mici... tu de ce crezi ca isi incep cariera la 25 de ani, poate chiar mai mult?

| florar a răspuns:

Cred ca ai putea gasi pe la institutele de educatie fizica si sport, dar poti cauta si pe google, ceva gen wretling+romania sau alte variante.

| hrdcore a răspuns:

De unde vine World Wrestling Entertaiment si daca vreti wrestling real uitati-va la CZW sau la meciurile din WWF si nu, nu exista scolii de wrestling in romania, dar daca vrei ceva sa tina de vrestling mergi la lupte

| hrdcore a răspuns:

Am vazut ca acel anonim a spus ca wrestlingul nu e in totalitate trucat pai si atunci de ce CM Punk a zis intr-un interviu la EuroSport ca ei stiu rezultatele meciurilor inainte ca acestea sa fie si a spus ca 95% din meciuri sunt trucate si cum am mai zis nu exista scoli de wrestlin in romania dar du-te la lupte ca tradus wrestlingul inseamna lupte

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Da, este! Din pacate exista doar una, in Bucuresti! Imi pare rau ca nu sunt din Bucuresti, pentru ca as incerca, tinand cont ca este trucat, nu iti este frica ca te intorci acasa la parinti vanat.

Eu fac MMA din Septembrie si ii bat pe toti cei de varsta mea (14 ani).Ii bat si pe cei de 15-16.dar dupa se complica treaba...

Daca vrei sa practici un sport de genul, iti trebuie determinare.

Am un prieten din Bucuresti care face wrestling si, este extrem de multumit de calitate.Pe langa asta, trebuie sa stii ca ei sunt antrenati de un wrestler scotia, Tom Fulton.Deci, calitate exista!

Pretul pe lectie la aceasta scoala (Source Wrestling School - Romania) este de 30 lei sau 50 lei pe lectie...este mare, dar daca iti doresti, faci...

Avand in vedere ca, al meu club de MMA este locul 2 pe tara, si dau 50 lei LUNAR de MMA SI SALA, e prea mare pretul pentru wrestling, dar tu stii ce vrei!

Eu te sfatuiesc sa te duci daca iti place asa de mult...dar, sa fim seriosi, in tara nu avem promotii independente de wrestling, deci e cam greu sa ajungi in state sa lupti. Sau, daca esti bine lucrat, poti trimite formularul WWE Recruit si cu noroc, vei ajunge si iti vei implini visul.La MMA avem scoli peste tot in tara (aproape, nu avem in judetele de doi lei gen:,, Caracal, Bihor, Slobozia, etc"), si avem una dintre cele mai bune promotii de MMA profesionist din EUROPA! Promotia se numeste,, RXF" si este maybe in top 5 cele mai bune promotii din Europa.s-ar putea sa fie pe 3 sau 1...in RXF avem luptatori de varste mici (Andrei Gavrila-17 ani, Bogdan Nut-18 ani, Diana Belbita-18 ani si mai sunt si multi altii dar, astia-s cei mai buni)... ceea ce, te face sa speri foarte mult ca vei ajunge, la fel cum au ajuns si ei...tot prin munca au ajuns si ei, deci daca muncesti, oricum dupa 18 ani vei ajunge, dar daca muncesti destul de mult, ajungi si la 17-18 ani, nu la 20 happy.

SPER CA TE-AM AJUTAT.

| bianca19995 a răspuns:

Scoli de wrestling exista numai in America

| DamianD3r a răspuns:

O fi el trucat, dar asa faci faima si baniwinking

| RoxieXoxo a răspuns:

Sar putea in bucuresti...:S
P. S: cei care ziceti ca Wrestlingu` e trucat va spun care-i traba:
ei se llupta, real dar rezultatul meciului e aranjatbig grin cel putin asa zice WIKIPEDIA:d

| terkea a răspuns:

O fi trucat dar imi ies toate schemele perfectlaughingmai ales arkyyoulaughing

| Finutzzu_Cata_2000 a răspuns:

Cica exista in
Bucuresti, Str Verzisori, Nr7 Etaj 2 asta am vazut si eu pe wrestlebook.ro acum nu stiu vezi si tu

| Adytzzu17 a răspuns:

De ce spuneti voi ca wrestlingu' e trucat? daca e trucat atunci de ce spectatorii dau banii pe bilete..ca sa vada ce? oh go on

| Davidwwe1 a răspuns:

Da normal sunt fan wrestling si curand la 18 ani superstar in wwe.Sunt in:Bucuresti,Focsani,Constanta,Mangalia,Arad, Timisoara, Suceava, Brasov, Buzau etc

| MichelleMcCooL a răspuns:

Da, si eu sunt mare fana a wrestlingului. :X:X Si sper sa fie pe aici pe undeva o scoala sau cel putin undeva un sa te antrenezithinking Daca e ceva, lasa-mi id tau pls :* Funda?big grin

| Ispas_Andreea_Alina_1993 a răspuns:

Mai eu cred ca nu dar sigur ar trebui facuta una.adica sunt atatia adolescenti si copii in Romania care vor sa faca asta.si apropo, da, unele meciuri sunt trucate, dar cele hell in a cell, sau blood match ori falls count anywhere, alea sunt intr-adevar reale.

| costica_9308 a răspuns:

Hmm voi credeti ca tot e truaj ei bine atunci cand era cena cu umaga plini de sange reali si la strans pe umaga cu sarma de gat era trucaj ei bine si mie imi iesse Atitude adjustment, RKO, pedgriu,, etc

| Gaspar_Denis_1999 a răspuns:

Din cate stiu nu e dar vor sa lucreze la una.nu mai stiu orasul exact.dar eu n-am nevoie de o scoala.asculta la mine:iti aduci cativa prieteni va alegeti cate o melodie, cate un finnisher si le rupi c**u.asa stiu ca facea john cena cand era mic.asa fac si eu si ma pot considera un wrestler

| Douglas_Vincent_1986 a răspuns:

Frate. Nu stiu sigur am auzit cai prin Tulcea sau peacolo nu tin minte sau in Bucuresti...

| primalskull a răspuns:

Mi se pare ca in dolj asa am auzit dar daca nu e te invat eu cateva manevre.eu sunt wrestler daca vrei sami stii numele uitate la cine la numele meu

| bidy a răspuns:

Nu stiu dar ar fi super si eu mas duce

| bbsforever a răspuns:

Nu cred frate
asti nau bani de mancare
da sa mai faca o scoala de wresling
pfff'

| Serioux_4888 a răspuns:

Ar fi tare sa ne mai axam si pe altele decat pe fotbal, care a stricat mintile tuturor.multi spun ca wrestlingul e fals.as zice ca nu au dreptate pentru ca eu am practicat un gen de wrestling si pot spune ca procedeele le faci din reflex daca esti mai antrenat, ca in wwe.Mai lasati-l naibii de fotbal.fotbalul romanesc e mai trucat decat orice alt sport. Revenind, Ar fi tare sa existe si la noi sau ceva de MMA, UFC sau stiu eu...

| Cld_Ionut_1996 a răspuns:

Sincer ar fi bine daca ar exista o scoala de wresling in ronania, ma uit de la 10 ani. si tot ce am vazut nu mi se pare trucaj. Daar sa i lasam pe alti sa creada ce vor. happy

| polivalentdavid111 a răspuns:

Salut baieti/fete nu sunt eu vreun specialist dar stiu un lucru sa vil spun:in Romania exista 2 sau 3 scoli de wrestling stiu asta de la pro wrestling adica proffesional wrestling mereu scriu ca sunt scoli 2 dar se va mai inventa una dar sub 14 ani nu se poate suntem prea mici dar si acasa e bine.in america nu cred ca exista sub 14 ani e imposibil ce mama siar lasa copilul sa fim seriosi.si raspunsul meu e da exista scoli de wrestling in Romania noastra. ppaaa paaa si am uitat sa va spun ca sunt un fan mare al wwe.salutare

| Davidwwe1 a răspuns (pentru polivalentdavid111):

Uite un raspuns corect.Ai raspuns perfect dupa parerea mea acum ca suntem in 2014 sunt mult mai multe scoli dar sa stii ca sub 14 ani nu ai voie asa cum ai scris si tu laughing)).