| LanguageMaster a întrebat:

Ministrul sănătății a anunțat că de anul viitor toți medicii vor fi plătiți după aceeași grilă de salarizare.
Cum adică aceeași grilă de salarizare?

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Se vor plati după aceiași grila de salarizare ca si personalul TESA fara sa li se ceara sa lucreze in acord, adică sa li se ceara nr de rețete, nr de pacienți, nr de operații etc.

Eu am auzit și citit că "personalul medical" - făcându-se referire la personalul TESA din sistemul sanitar de stat, nicidecum să fie vorba de "medici".

Ironia sorții, ai nickname-ul "LanguageMaster" dar nu acorzi suficientă atenție unui mesaj clar, concis.