| LaurentiuPG a întrebat:

Nu ma pricep la chestii bancare carduri si asa mai departe, de aceea as vrea cateva sfaturi. Urmeaza sa plec in Cehia sa muncesc si ma gandeam ca banii de buzunar cu care plec sa ii depun pe un card visa in lei pe care il detin si sa fac cu el platile atunci cand vreau sa imi cumpar cate ceva.Este rentabil sa fac asa sau exista comisioane prea mari?

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Cardul trebuie sa fie Visa sau Mastercard si banii in euro si sa ai activata de la banca ptiunea de a platin strainatate. Oricum comisioanele sunt destul de mari. Mai bine iti iei de aici echivalentul a 300-400 de euro (in coroane cehesti) si ii folosesti pana primesti primul salar