| Mimi26567 a întrebat:

Pentru a posta un anunt pe Olx se percepe un comision sau e gratuit?

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

E gratis dar la unele anunturi esti limitat din prima ex 1 masina / 1 casa / 30 zile, vrei mai mult platesti, pentru anunturi ocazionale e tot gratis dar de vinzi cu sutele, diverse, abonamentul lunar pleca de la 600 ron si urca procentual spre "infinit", la vanzari masive trebuie platite normal taxe specifice. Olx e o afacere care cere resurse pentru servere, curent, salarii, etc, la fel cum eMAG cere 20-30% din ce vinzi la ei pe site.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E gratuit. Plătești doar sa îl promoveazi

| LordCristobal a răspuns:

Nu,il poti posta si gratis dar daca vrei sa fie foarte vizibil si bine promovat trebuie sa platesti si un comision de 25 de lei care e valabil sapte zile.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E gratis.

| AmiBarbu a răspuns:

Iti trebuie abonamt(olx plus)

| am100s a răspuns:

Scrie pe site ca e gratuit, mai si intrebi...