| CHAMAH7_6371 a întrebat:

Pot primi sau trimite bani prin Posta Romana? Sau prin ce altceva as putea? FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Buna. Da se poate primi si trimite bani prin posta romana, dar numai in interiorul tarii, nu si in strainatate.
O zi buna.

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti. Tot asa cum poti sa intri pe Google, sa tastezi Posta Romana si sa gasesti acolo fix toate lamuririle.

| MrBlueEnergy a răspuns:

Fi atent. Banca Transilvania are o oferta super tare acum.deschizi cont acolo fara nici un comision nici de administrare nici de deschidere. De oriunde din tara daca iti depune cineva bani ii gasesti imediat in cont si ii poti ridica de la casierie cu un comision de 0. 4%. Daca nu vrei sa te mai complici cu contul poti sa l si inchizi in aceeasi zi. Nu te costa nimic nici inchiderea contului. Si in maxim 10 min e rezolvata toata treaba.thumbs up

| jump a răspuns:

Western union
MoneyGram
Smith&Smith
Transfer Rapid si multe, multe altele.

Cel mai rezonabil e Western union, aplincand comisioane mult mai mici decat celelate(0-300 ron=21 ron/600 ron =38 ron/... 14000 ron = 98 de ron)

Zi frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti trimite bani prin posta romana atat in tara cat si in strainatate pentru tara folosesti online care ajunge in maxim 20 min si platesti 1, 1% din valoare plus 11 lei taxa fixa sau emandat la care platesti 1, 1% din valoare si 5 lei taxa fixa si ajunge la destinatar in maxim 2 ore sau mandat postal la care platesti 1, 1% din valoare plus 2, 5 lei taxa fixa care ajunge la destinatar in 2-3 zile in functie de regiune iar pentru exterior folosesti westernunion sau eurogiro, prin aceste servicii poti sa primesti sau sa trimiti bani prin posta romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti trimite bani prin posta romana atat in tara cat si in strainatate pentru tara folosesti online care ajunge in maxim 20 min si platesti 1, 1% din valoare plus 11 lei taxa fixa sau emandat la care platesti 1, 1% din valoare si 5 lei taxa fixa si ajunge la destinatar in maxim 2 ore sau mandat postal la care platesti 1, 1% din valoare plus 2, 5 lei taxa fixa care ajunge la destinatar in 2-3 zile in functie de regiune iar pentru exterior folosesti westernunion sau eurogiro, prin aceste servicii poti sa primesti sau sa trimiti bani prin posta romana. Nu se mai accepta in tara transferuri in lei prin westernunion, deci nu poti trimite prin westernunion lei dinbucuresti in baia mare spre exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti trimite cineva bani din strainatate si plateste taxa acolo, in cat timp ii primesti si mai platesti comision?

| Cypronge a răspuns:

Daca e o urgenta cel mai rapid primesti sau trimiti bani prin westren union, dar e comsionul mai mare la 100 de euro platesti 8.

| taviyamato a răspuns:

Cel mai rentabil sistem de transfer e oferit de skrill, iti poti face aici un cont https://account.skrill.com/signup?rid=42282333 dar ai nevoie de un card visa sau mastercard. Skrill e super tare pentru ca poti primii banii instant daca iti iei mastercard de la ei. La paypal astepti vrei 5 zile pana primesti banii in timp ce pe skrill i primesti instant daca ai mastercard de la ei, si mastercardul nu te costa decat 10 euro pe an.

| Draghicieladenisa a răspuns:

Poti trimite bani prin posta, dar dureaza mai mult. In caz ca destinatarul are un cont poti sa folosesti serviciile bancii Raiffeisen

| iuliutzza a răspuns:

Da,poti!

| blackangel96 a răspuns:

Da poti sa trimiti si sa primesti bani prin posta romana
te duci la un ghiseu de la posta si acolo te indruma ce sa faci
sau poti sa te duci la orce banca care are western union sau money gram
puplove struck
funda?love struck
pliz

| ionutz14 a răspuns:

Cred ca cel mai ieftin, cel mai comod si sigur este cu paypal.com.Iti faci un cont si astepti o confirmare a contului tau de la banca unde ai bani. Poti trimite si in afara.

| nitzu a răspuns:

Da merge prin posta romana eu te-as sfatuii sa trimiti on-line ajune in 5 minute sau e-mandat tot la fel de repedewinking

| Dary_2810 a răspuns:

Poti trimite bani prin orice posta pune bani in el si scrie pentru cine, cine esti si asteapta pana iti trimit ce trebuie.PA!

| adiblitz a răspuns:

DA poti sa trimeti dar dureaza cam 5 zile-atit a facut de la Bucuresti-Ploiesti saptamana trecuta

| Madalina_Amalia_1993 a răspuns:

Posta