| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pot sa primesc si sa primeasca cealalta persoana euro daca am cont Raiffeisen in ron?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate face plata in euro de pe un cont de lei, la Raiffeisen.
Eu fac transferuri frecvente de euro in conturi bancare ale lui Raiffeisen (care sunt conturi in lei), beneficiarul primind lei.
Dar se poate si vice versa.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cum adica de la zero?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta nu stiu.
Eu fac transfer international din contul meu personal din Australia (transfer euro in contul sora-mii care are cont de lei (ron) la raiffeisen si ea primeste lei.
Nu vad scris nimic in planul Zero Simplu, in legatura cu transferurile internationale, de accea te sfatuiescs a-i suni intai sis a-i intrebi pe ei, fiindca risti sa iei un pachet bancar care ar putea avea comisioane mari la transferurile internationale.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ar trebui sa specifici si ca se face la cotația bancii. Sa nu aibe surprize omul cand i se schimba euro in lei sau invers. De făceai asa, era raspunsul perfect happy.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns (pentru cristi202):

Prea mare minune sa dea jassmina un raspuns perfect.

| cristi202 a răspuns (pentru CIaudiu):

O fi mare minune, dar atunci am vazut minuni din partea Jassminei. happy

| CIaudiu a răspuns (pentru cristi202):

Mdaa... asta si e faza. Doar printr-o minune ai sa vezi la ea raspunsuri perfecte.

| cristi202 a răspuns (pentru CIaudiu):

N-ai inteles. Am vazut minuni, adica răspunsuri perfecte la ea. De nu crezi in minuni, uita-te la răspunsurile date de ea de pe profilul happy

Răspuns utilizator avertizat