| cosmin3confuz a întrebat:

Tocmai vreau sa cumpar ceva online din alta tara (Italia) si imi cere neaparat numarul cardului de credit ca sa pot cumpara. Ma gandeam sa fac un card de credit separat la care sa pun niste bani pentru scopuri ca acesta. E o idee buna? Sau stiti alta? Cat costa sa fac un card? happy Nu ma pricep. Funda! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Card de credit poti obtine doar daca ai venit permanent (salariu sau alt venit), altfel nu ti se da.
Obtinerea cardului nu costa, apoi sunt comisioane pentru administrarea contului si pentru plati externe.

2 răspunsuri:
| anonimul998877 a răspuns:

Este o idee bună. Daca le dai cardul tau pot sa iti golească tot ce ai pe el.Ar fi bine sa te duci si sa vorbesti cu cineva la banca. Durează cam o saptamana să iti facă cardul.

| happychat a răspuns:

Nu stiu cat este un card, dar parerea me ar fi sa iti faci un cont la banca si sa iei de-a colo pe card pentru ca daca iti iei un card il pierzi usor si daca pui la banca ramai si cu castig de acolo