| RaZzZzoRr2012 a întrebat:

Sall!
Vreau sa fac rost de bani vreau sa cumpar diverse obiecte si sa le vand mai scump nu stiu cu ce obiecte pot incepe, nu vreau sa dau multi bani sa cumpar eu vreau sa cumpar ceva pana in [50lei]si sa il vand pe net cu mai mult vreau sa scot profit.[Am 13 ani dar nu dati raspunsuri sa cer la parinti, bunici,.]
Funda

3 răspunsuri:
| petitdreamer a răspuns:

Ca sa faci profit, trebuie sa investesti mai mult de 50 de lei.
La 50 de lei investiti, castigi maxim 10 lei... Si aia ii iei greu.
Ca sa faci profit trebuie sa cumperi chestii la un pret de vreo 5 mil, ca sa scoti si tu 1 mil...
Eu iti sugerez sa stai linistit.

| RaZzZzoRr2012 explică (pentru petitdreamer):

Imi pare rau dar nu iti pot da funda eu am intrebat cu totu altceva nu am intrebat cat profit imi iese am intrebat ce pot cumpara pana in 50 lei sa scot profit pot scoate si 100 lei si 2 lei nu te-am intrebat asta eu vreau sa stiu cu ce sa ma apuc.