| Raresicu_Andrei_1995 a întrebat:

Salut am 15 ani si as vrea ca in viitor sa imi infiintez si eu o firma de curierat ma puteti ajuta sa imi spuneti ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai ai pana poti sa-ti infiintezi o firma, trebuie sa fii major (18 ani). In 3 ani se pot schimba unele proceduri de infiintare a unei firme.
In orice caz primul pas este sa infiintezi o firma, cea mai simpla forma juridica si mai avantaoasa, in prezent, este SRL-D, cu obiectul de activitate curierat. Pentru aceasta te duci la Oficiul Registrului Comertului din udetul tau, pentru rezervarea denumirii si acolo primesti toate informatiile de care ai nevoie si chiar iti pot face actul de constituire a firmei.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Simplu. Iti trebuiesc doar cca 100 de Tiruri si vreo 300 de dube. Daca nu faci fata mai inchiriezi cateva.

| Raresicu_Andrei_1995 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu ma refer cum imi deschid firma si cum fac sa conving o firma sa investeasca in afacere

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Raresicu_Andrei_1995):

Adica tu esti dasteptul care convinge o firma sa bage bani, iar ala e prostul sa iti dea castigul tie. Am inteles sau sunt eu martian?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Raresicu_Andrei_1995):

Sa faci firme e simplu, si tiganii au.