| nimenisinimik a întrebat:

Am 16 ani si problema mea este urmatoarea. Vrea sa strang o suma destul de mare pentru un aparat foto dslr(simt ca as putea face opere de arta)insa ideea e ca banutii astia se strang cam greu.Ce idei aveti de economisit sau stiu eu...orice.Mersi fain!

5 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Poti sa-ti vinzi niste lucruri sau sa confectionezi bratari, cercei...etc.

| Pikabu19 a răspuns:

Spune-le parintilor tai,bunicilor si ce rude mai ai, ca vrei bani in loc de cadou de ziua ta, Craciun, Paste... Asa vei strange destui, dar depinde ce suma iti dau.

| Ravenborn a răspuns:

Păi întreabă ceva rudă sau prieten apropiat dacă nu te poate angaja pentru un timp pentru ei sau așa, sau să vinzi diferite lucruri de care nu mai ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fotograf bun poate face opere de arta si cu un aparat sh, nu neaparat dslr.
Un p500Nikon poate face de toate si il gasesti si la 500 ron.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe internet si sa iti faci ceva banuti de pus deoparte. in functie de ce si cat vinzi. Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj in privat.