| GyulianoStille a întrebat:

Salut am 21 de ani si imi caut un loc de munca de ceva vreme dar nu gasesc oare unde as mai putea gasi un loc de munca sad? poate aveti voi vreo idee Multumesc.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt mai multe solutii pentru gasirea unui loc de munca :
1. Te inregistrezi ca"persona aflata in cautarea unui loc de munca " pe semm.ro :http://www.anofm.ro/procedura-inregistrare-pe-www-semm-ro
2. Daca doresti sa lucrezi in constructii sau sa beneficiezi de cursuri gratuite din domeniul respectiv fa-ti cont pe "Picas"--- vezi info despre proiect :http://www.picas.ro/web/picas/informatii-generale/
3. Iti faci cont pe site-uri de joburi --- vezi lista : http://www.portalhr.ro/......rtalHR.pdf
4. Participi la targuri de joburi care se organizeaza in orasul tau
5. Urmaresti in ziarele locale, la mica pubicitate, toate anunturile de joburi.
6. Daca, doresti sa lucrezi in UE si daca vorbesti ( la nivel conversational) o limba straina iti poti gasi singur un job( poti contacta direct angajatorul!) fara a risca sa iei teapa de la una din multele firme de recrutare romanesti, intra pe https://ec.europa.eu/......s/main.jsp

Cauta tara a carei limba o vorbesti si da un clik ( pentru detalii) numai pe joburile cu semnul reprezentan un dreptunghi albastru.
Iti poti face un cont "My Eures".

p. s. invata: sa-ti faci un CV, o scrisoare de intentie si cum trebuie sa te prezinti la un interviu ---- informatii despre, gasesti din abundenta pe internet.

| TheAce a răspuns:

Era esential sa ne spui ce facultate ai terminat, ce experienta in campul muncii ai, ce iti doresti sa faci, la ce te pricepi. Solutiile sunt multiple. E important in primul rand sa ai un CV impecabil. Cursurile de formare sunt bune, voluntariatul ajuta si el. Apoi sa alegi un contract putin sub pretul pietei e iarasi o decizie intelepta in primele 6 luni de contract. Site-uri gasesti cate vrei. De la ejobs, bestjobs, tjobs pana la jobrapiedo, balaur.ro sau regielive. Mercador si tocmai.ro ofera de asemenea o groaza de alternative.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ejobs, bestjobs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sugerez strainatatea.

| zaratu a răspuns:

Bingo metropolis bingo Romania agent de paza it

| NicollHellen a răspuns:

Dacă ești în căutarea unui job part-time, dacă dorești să înveți anumite strategii și noțiuni de calitate care să te ajute în dezvoltarea ta personală și profesională, atunci te invit pe blogul meu : http://ladys-business.blogspot.ro/

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Eu îți sugerez să pornești o afacere online; cu investiții minime se poate câștiga foarte bine.
Intră pe www.sanduadrian.com pentru mai multe detalii (poți primi un ghid gratuit despre începerea cu succes a unei afaceri online).
Mult succes, Adrian.

| GyulianoStille explică:

Va multumesc tututor vreau sa mentionez ca am doar diploma de 8 clase... am avut probleme familiale nu vreau sa intru prea mult in amanunte de aceea nu am continuat si liceu-l facultatea... sad sunt dispus sa muncesc, dar nu am gasit sincer toti spun la fel te sunam noi sad daca stie careva dintre voi un magazin unde angajeaza sau oriunde in alta parte lasati-mi un nr. de telefon sau ceva nu stiu va dau eu numarul meu va multumesc.