| VortexExplorer a întrebat:

Salut,am intrat azi în aplicația BT pay și am văzut ca este o regiune economisire în care pot să îmi deschid cont de economii cu suma minimă de 1000 de lei.Cu ce mă ajută acest cont, dacă vreau să strâng bani de exemplu? Scrie ca dobândă se calculează zilnic și o primesc lunar? Adica cu cat depun mai mulți bani în cont primesc mai mulți înapoi sau cum?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre deosebire de contul curent, adica cel atasat cardului conturile de economii ofera dobanzi, foarte mici ce e drept dar ofera niste dobanzi.

Cel mai profitabil e sa depui banii in depozite la termen unde dobanzile sunt mai mari in functie de oferta bancii.

| VortexExplorer explică (pentru suntserios):

Am citit pe net ca BT are dobândă lunară la conturile de economisire de 3.5% la sută, treaba e ca nu aș deschide un cont de depozit ca mi-ar trebui banii prin luna augustlaughing