| Alex123546789 a întrebat:

Salut! Am o întrebare, dacă doresc sa cumpăr o stație totala și sa deschid o firma de cadastru am nevoie eu de licenta în domeniu?(vreau sa angajez un inginer specializat care sa lucreze, eu doar sa iau lucrări și asa mai departe)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai nevoie.
Trebuie doar sa ai inclusa activitatea (CAEN) intre domeniile de activitate ale firmei, respectiv sa ai angajat un specialist (cadastru) atestat.
E valabil pentru orice activitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa-i contactezi aici si sa vei daca popti obtine informatia necesara:
https://www.ancpi.ro/