| numepublic12345 a întrebat:

Bunicul meu are 61 ani, 27 ani vechime si 14 ani in grupa a doua. Cand poate iesi la pensie? (Rog seriozitate)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.lapensie.com/virsta.php
La " Beneficiatii de reduceri" bagi cei 14 ani la grupa aII-a si bagi "Da". Dupa cum am calculat eu poate iesi cand inplineste 62 ani. Daca vrea anticipat (desi n-are rost): http://www.lapensie.com/anticipata.php

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cunosc un tip pe la jandarmi are 45 de ani si a iesit la pensie.
Cred ca este cel mai lenes si idiot personaj din cati oameni am cunoscut.
Avem legi de toata jena.

| opi a răspuns:

Https://www.cnpp.ro/pensia-pentru-limita-de-varsta
Aici gasesti toate informatiile necesare. Exista mai multe tipuri de pensii dar pentru limita de varsta femeii trebuie sa aiba 63 de ani.
Sper ca am reusit sa te ajut.