| colescanicolae a întrebat:

Am varsta de 55 de ani si o vechime in munca de 34 ani dintre care 11 ani in grupa 2 de munca-din 1991 pana in 2001-doresc sa stiu cand pot iesi la pensie

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.263/2010, cu md. si compl. ulterioare, poti iesi la pensie pentru limita de varsta la 62 ani si 3 luni. De asemenea la 60 de ani ai putea iesi la pensie anticipata partiala.

| minrest a răspuns:

Daca vrei iti dau un raspuns aproximativ. Datorita anilor de grupa 2, poti sa iesi pe la 61 de ani.