| Nimeni20192018 a întrebat:

Salut, ca Român pot achiziționa teren în Republica Moldova?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti cumpara si in Africa, bani sa ai.

| Andreeush a răspuns:

Normal că se poate, numai să ai bani.

| Bizon95 a răspuns:

Nonolita vad ca ti-a dat un link bun
in orice caz, e FOARTE USOR pentru un roman sa devina si cetatean moldovean si sa aiba dubla cetatenie... daca CHIAR te mananca

| brokxy a răspuns:

Da ai voie dar nu stiu de ce ai vrea sa stai in tara aia asa de saraca

| Nonolita a răspuns:

"terenurile proprietate publică pot fi vîndute atît persoanelor fizice şi persoanelor juridice ale Republicii Moldova, cît şi investitorilor străini, cu excepţia terenurilor cu destinaţie agricolă şi ale fondului silvic care se vînd numai persoanelor fizice şi persoanelor juridice ale Republicii Moldova."
http://furtuna.pro/......i-moldova/

| IonutPetre12 a răspuns:

Un straim poate sa cumpere teren in Romania?

| Simpatic a răspuns (pentru IonutPetre12):

Un strain poate cumpara tot terenul din Romaniawinking ca la noi legea tine cu cine da bani, asta nu inseamna ca in alte tari nu sunt reglemetari care limiteaza la atat ai voie ca strain!
Romania tara de c*r*e si hotiwinking
no offence pentru nimeni, ca pe nimeni nu ar trebui sa deranjeze adevarul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Deci, dupa logica castravetelui, daca e permis sa se vanda teren in tara, tara e populata de o anumita categorie de persoane, iar cel care face afirmatia evident este exclus din aceasta categorie.

cresti mare, lasa hula asta ieftina cu care te-a spalat pe creier televiziunea, si pune mana pe niste informatii realiste, spalati pe creier sunt destui.

| xzawn17 a răspuns:

Salut,da