| anonim_4396 a întrebat:

Cât de curând vreau să-mi deschid o afacere, şi nu ştiu ce să aleg dintre o cafenea sau un salon de înfrumuseţare?! Mai vreau să ştiu de câţi bani am nevoie pentru un asemenea demers, menţionez că vreau să accesez şi nişte fonduri din programul acela al statului pentru tineri. Menţionez şi că vreau ca această/acest cafenea/salon vreau să fie într-o zonă centrală din Piteşti. Ce acte trebuie să fac, câţi bani îmi trebuie şi ce să aleg dintre cele 2 obţiuni?

3 răspunsuri:
| Albnegru10 a răspuns:

Amandoua ideile pot fi de succes, depinde foarte mult locatia. Costul actelor nu depaseste 1000 lei.

| CasaSiDesign a răspuns:

Daca te pricepi si esti in domeniu de infrumusetare, merge salon, daca nu...nu te sfatuiesc. De obicei clientii vin din cauza angajatului la salon, ma refer daca se pricepe, iar daca va pleca de la tine la alt salon vor pleca si 90% din clienti odata cu ea. Mai bine cafenea, eventual combinata cu parirui sportive si seri cu meciuri de fotbal.

| NOSTRESSTM a răspuns:

Fa doar ce iti place, pui pasiune si 1000% nu ai cum sa dai gres big grin

Succes!