| MltGeorge a întrebat:

Salut
Cineva îmi trimite bani prin Paypal folosind cardul bancar
Recent am primit de la acea persoană o plată direct din contul bancar
În Paypal arată "Bani primiți - în așteptare " de mai bine de o săptămână
Știe cineva cât durează să intre banii
Atenție a fost selectat pentru prieteni și familie nu bunuri și servicii

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate face transfer din contul bancar direct in contul paypal!
Paypalul transfer banii in alt cont paypal, ce spui tu nu exista.

| Korkodeln a răspuns:

In functie de suma si/sau daca sunt transferuri dese, PayPal face verificari pentru combatera spalarii banilor, anunta autoritatile si tot asa, astepta OK-ul si pe urma dau drumul la bani. Daca nu iese OK, se confisca si se inchide contul, multi au zis ca au descoperit apa calda la cum sa traga banii si s-au lins pe bot, sper sa nu fie si cazul tau.

Dupa doua saptamani poti contacta suportul de la PayPal si deschide un ticket.