| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Salut dragilor!
Unde poate lucra un om care nu are experiența in nimic,adică nu a mai lucrat pana acum niciodată? Îmi puteți recomanda câteva exemple de locuri de munca sau poate știți site-uri unde pot gasi locuri de munca unde nu necesita experiența?
Am tot căutat pe net, dar nu am găsit mai nimic fără experiența.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ți aplicația ejobs. E f buna!
Poți lucra ca vânzătoare(in mall,la magazine stradale,supermarketuri)
Poți lucra in call center. Ideea e ca aici contează și vârsta. Dacă ești la început de drum te poți angaja și la o firma pe partea de management, secretara, chestii din astea. Pe parcurs dacă ești buna in ceea ce faci, te vor pune ei sa faci facultate pentru a te avansa in grad.
Mai poți lucra ca promoter, pe la metrou sa vinzi cartele. aaaa stai sa ma mai gândesc. Hmm, ospătăriță, barmanița. Poți și "băiatul" cu pizza, te poți angaja pe uber șofer, șofer la curierat. Sunt multe oportunități, depinde și de vârsta ta

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Cu placere, te mai poți angaja la covrigarii,la mc donald s, patiserii. Astea sunt mai mult pentru tineri. Am o colega la
Facultate care lucrează la max bet, din câte am înțeles ea servește bere, băuturi alcoolice oamenilor care vin și joaca. Nu bate nimic la
Casa, nu scoate bon, doar servește.
Adică nu face mare lucru. Băutura e din partea casei. Lucrează 12 ore, o zi da una nu și ia 28 de milioane plus bonuri de masa. Depinde și de personalitatea ta, eu nj as lucra intr-un asemenea mediu din cauza ca sunt o fire mai fricoasa și mi-ar fi teama noaptea sa stau intr in "cazino".

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"te mai poți angaja la covrigarii, la mc donald s, patiserii" - corect doar că nu in Românica in condițiile date

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti lucra unde nu se cere calificare sau experienta, iar angajatorul este dispus sa te invete la locul de munca.

| sierra1 a răspuns:

In construcții se plătește "beton" pentru ce pregătire ai

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru sierra1):

Tocmai am zis ca n-am mai lucrat nicăieri, am 19 ani sunt fata

| sierra1 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Tocmai am zis că pentru pregărirea ta (zero) se plătește bine in construcții. Dacă cuva ințelegi. Și ce-i dacă ești fată?

| ancaval a răspuns:

Spălător vase.
Curățenie hotel.
Ajutor bucătar.
Pază și protecție.