| Kolors a întrebat:

Salut.Dupa ce termin a12a vreau sa plec si eu in strainatate sa muncesc.Se poate? As vrea imediat dupa ce termin anul scolar.Si mi-a mai zis cineva ca dupa ce termin 12 clase cateva luni o sa iau un somaj sau ceva de genul. Imi explica si mie cineva?

Răspuns Câştigător
| Rapking a răspuns:

Salut dupa ce vei termina clasa a 12 -a daca doresti poti sa iti depui acetele de somaj, si timp de 6 luni de zile vei primi somajul acasa sau pe card cum doresti tu. daca iti faci acte de somaj nu vei putea pleca in strainatate deoarece trebuie sa mergi in fiecare luna pentru a semna carnetul (ti se va da un carnetel in care se vor trece niste date si va trebui sa mergi cu el ca sa poti primi somajul) sper ca ti-aam fost de folos

Răspuns utilizator avertizat
| Vladel a răspuns (pentru Kolors):

Funda big grin

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Vladel a răspuns:

Da poti pleca in strainatate, dar de asemenea poti depune actele pentru. somaj...Da nu iei tare mult somaju...