| Rorro02 a întrebat:

Salut, m-am mutat recent în Cluj. Unde găsesc cele mai ieftine alimente? Gen în afara de Lidl,Auchan, Kaufland etc., mai sunt market uri necunoscute la nivel național dar cu preturi mici?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dintre magazinele mari pe care le-ai enumerat cred ca LIDL are cam cele mai mici preturi, asta daca compar cu Kaufland (apartine de acelasi patronat), Carrefour sau Penny
foarte rar cumpar ceva din Auchan asa ca nu stiu preturile cum le stiu la celelalte supermarketuri\
dintre magazinele micute vezi daca ai "La Doi Pasi" in zona ta si poti face o comparatie cu supermarketurile

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai exista preturi mici, sau scumpit toate in primul rind mincarea in toata țara, asa ca trebuie sa te obisnuiesti ca totul este foarte scump.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Preturi mai mici că la marile supermarketuri nu vei găsi

| Fatamuntilor a răspuns:

Cauta reduceri /promotii in magazinele mentiionate de tine.
sunt rafturi cu reduceri de 20/30 % care mai au putin si expira. Daca intentionezi sa gatesti in urmatoarea zi.
De asemnenea poti descraca aplicatiile kaufland /Lidl unde poti beneficia de reduceri.De exemplu la Kaufland exista cosul albastru exista reduceri de 10 % lla peste 600 de produse.Nu e mult dar zi de zi se aduna.Pandeste promotiile.

| gabicoo a răspuns:

La ucraineni în piață.

| alina2k18 a răspuns:

Cel mai ieftin la carne, lactate, fructe si legume mi se pare Penny, marca lor e f diversificata.
Vezi si Profi.
Carrefour si Auchan sunt cele mai scumpe.

| mODIN a răspuns:

Cora are preturi similare cu cele mentionate de tine, dar daca ai card de client primesti reduceri maricele sub forma de tichete.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu cred că există. Încearcă pe la magazinele mici, care există cam peste tot... Dar la acestea vei găsi produse la prețuri mult mai mari ca la Kaufland, lidl, auchan etc...

| LisaJulie a răspuns:

Profi are cele mai mici prețuri! Clujul e cel mai scump oraș după părerea mea, mai scump și decât București!