| unnimeni93 a întrebat:

Salut, Ma lamureste si pe mine cineva care se pricepe? Cineva (din strainatate) mi-a pus niste bani in Paypal, dar nu pot primi bani pana nu platesc o taxa de 30 de dolari. Stie cineva cat timp stau banii pana sa se duca iar la persoana care trimite? Cine ma ajuta cu mai multe detalii primeste funda

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acel cineva e un cunoscut al tau?
ca ce zici tu acolo e o teapa de zile mari

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde rezultă taxa de 30 $?

| mihai69 a răspuns:

Asta e schemă clasică de țeapă.

| JicaContra a răspuns:

Daca au ajuns deja in paypal-ul TAU, nu se mai intorc inapoi, asta nu este western union, e ca un cont de banca
insa sa fii SIGUR ca ti-a trimis bani, daca ti-a trimis sub 30$ atunci e clar ca e teapa, daca ti-a trimis 30 sau mai mult, atunci taxa daca e reala ar trebui sa se retraga automat din banii primiti

| Digikey a răspuns:

Nu exista asa ceva. Taxele si comisioanele se opresc din banii primiti.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu exista asa ceva, de obicei faza asta se face cu sume mai mari si e teapa, iti spune ca ti-a trimis 5000$ dar trebuie sa trimiti 500 ca sa iti intre, astfel incat tu ii trimiti banii pe un cont care nu pare al lui, crezand ca achiti un comision sau ceva si ala nu trimite nimic.
Pentru ce ttrebuie sa dai 30 de dolari si cui ii dai aia?