| george1980 a întrebat:

Salut, mi-a zis cineva ca daca returneaza anticipat banii pentru imprumutul la banca iese cam la fel ca si cum ar plati ratele lunar de acum incolo, ca ce a platit pana acum a fost dobanda. E adevarat, exista astfel de credite? Dobanda nu se plateste in fiecare rata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de felul imprumutului. Exista imprumuturi cu perioada de gratie, poate fi de la o luna la 1 an, in care, in aceasta perioada, se platesc numai dobanzile. Pesemne ca respectivul a avut un imprumut de acest fel.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru rambursarea anticipata a ratelor, pe langa suma ratelor, se percepe comision de rambursare anticipata si se scade dobanda aferenta pentru ratele ramase.

| 1salut1 a răspuns:

Salut vrei sa faci bani online contacteaza-ma la id de mes business.seby@yahoo.ro si vorbim te astept pe mes!