| PRD98 a întrebat:

Salut, recent mi-am schimbat cardul de credit, inca nu l-am folosit la un atm, mi-au intrat ceva bani prin transfer acu 3 zile si cand doresc sa achit ceva online nu merge. Imi zice urmatorul mesaj:

Comanda nu a fost finalizată. Datele cardului de credit au fost refuzate de către bancă.

În unele cazuri, banca poate 'bloca' fondurile, dar acestea nu vor fi retrase din cont?

Aveti idee de ce zice acest lucru?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai activat noul credit card?
Daca nu ai cont online, sa ti-l poti activa singur, mergi la banca si cere sa activezi cardul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu cam orice banca are aceesi procedura si anume sa activezi cardul nou intr-un ATM