| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, mai am cateva luni sa fac 18 ani, si as vrea sa-mi deschid o afacere pana-n 10 - 15 mi de euro, dar nu am idei, ma puteti ajuta si pe mine va rog?

Va multumesc!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai o locatie buna, mai fa rost de ceva bani si deschide-ti un mic magazin cu articole pentru adolescenti, si nu numai.

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde acum ce dorești practic. Trebuie ca afacerea ta să aibă un obiect de activitate.
Pot ieși bani din 15, 20 de mii de euro investiți.
Poți face un magazin online și să vinzi produse acasă. Componente pentru calculatoare sau orice altceva. Trebuie să ai contract cu furnizori și curier.
Fă-ți un plan de afaceri.
Ar fi bine să faci cu cineva împreună dacă nu e bine și singur de la 0 pentru că tu ca și patron vei primi tot profiul care ți se cuvine și nu ai nimic de împărțit cu nimeni.
Poți să apelezi la un consultant la un profesionist.
Asigură-te că ai un capital social foarte bun.
http://www.plandeafacere.ro/......de-succes/
http://www.plandeafacere.ro/......nde-incep/
Ori în domeniul alimentației poți să faci o pizzerie patiserie și să plătești impozit pe locul acela sau apartamentul acela.

| FeelFor a răspuns:

Te-ai gandit sa ii investesti in mediul online? Daca vrei, iti voi arata eu un site si iti voi explica cum se fac bani acolo, site-ul respectiv face in medie 4, 5mil$ / zi deci este foarte stabil.

| AdiAditza0 a răspuns (pentru FeelFor):

Tu folosesti asa ceva?

| FeelFor a răspuns (pentru AdiAditza0):

Da! Daca esti interesat, spune.