| mad13 a întrebat:

As vrea ca in sezonul de vara sa fac niste bani.
Stiti niste joburi pentru adolescentii decente? (Preferabil Piatra Neamt)
PS : Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| SarmalutaPuternica a răspuns:

Desigur ai putea sa fii un ajutor la un magazin de vanzari eu nu stiu ce ti-ar place tie mai exact dar cunosc un baiat care vara trecuta a ajutat o tanara avea doi catelusi de rasa ciwawa de aia slabanogi si o ajuta pe acea fata ii scotea la plimbare seara ziua ca catelusii sa-si faca nevoile si ii mai ducea gunoiu si primea 10 lei pe zi scuze ca am dat acest raspuns ciudat dar conteaza intentiabig grin toate bune!

1 răspuns:
| TeoJoy a răspuns:

La 14 ani nu este legal sa fii angajata in acte, doar de la 16 incolo. Incearca ceva gen baby-sitter sau sa ai grija de cainii cuiva sau ceva de genul