| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU, credeti ca este o idee buna sa cumpar masini avariate din Germania, sa le aduc in tara, sa le repar si sa le vand?
Cam cat m-ar costa traseul Romania-Germania si la ce trebuie sa ma astept?
As dori raspunsuri de la cunoscatori.
OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Baddboy a răspuns:

Salut. Sa ai un "depozit" de bani, sa poti pierde fara te iei de cap.
Mai exact, investesti intai.
Parerea mea ca nu merita bataia de cap.
Eventual sa cauti usor avariate,,
Sa cumperi de acolo in stare buna si sa revinzi mai scump, zici ca sanse de castig ar fi mai mari, nu vorbesc de masini de 2000 euro.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai este o afacere buna, a picat asta din cauza taxelor de import si a imposibilitatii inmatricularii lor in tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tare sunt eu curios ce taxe de import si imposibilitati de inmatriculare viseaza Violleta2022?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o idee buna daca nu minti ca au fost reparate

| dullcat a răspuns:

E o idee, dar eu cunosc cazuri cand mai mult au stat cu masina in service in loc sa o foloseasca linistiti, fara batai de cap care tot apar la cateva luni.In timp ce unii se vor bucura, poate avand si putin noroc, altii te vor injura.

| dabnn a răspuns:

Altii inaintea ta au facut-o deja