| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU, este o idee buna sa cumpar masini defecte (nu avariate), sa le repar si dupa aia sa le vand?
Astept Raspunsuri serioase, de la oamenii cunoscatori sau cat de cat in domenii
Ofer Funda!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt cunoscator in samsareli sau vanzari auto second hand, dar o sa vorbesc doar din punct de vedere al cumparatorului.Ca si cum ar urma sa cumpar eu o masina de la tine.
Poti sa faci bani asa sau nu, ia in calcul si faptul ca oamenii vor masini la bani putini dar impecabile, da stiu asta e mentalitatea romanului, prefera sa fie mintit si de asta ia si tepe, adica daca ii spui prostului nene masina asta are 500k km reali nu o mai cumpara, daca dai kilometrajul inapoi si ii vinzi aceeasi rabla din 2007 polisata si aranjata, dar cu 150.000 km de data asta in bord, o cumpara happy cam asta e in general "cunoscatorul" roman.
2 la mana eu unul nu as cumpara masini la care sa am dubii
3 la mana ia te rog in calcul si faptul ca exista atatea si atatea parcuri auto, parcuri mari care au sute de masini sh
Daca toate de mai sus nu sunt un impediment pentru tine, atunci nu strica sa incerci!