| Anoniq a întrebat:

daca mi-am creat un site unde am sa pun stiri din lumea fotbalului si am cont de AdSense, trebuie sa platesc ceva taxe sau sunt platite automat? ma refer la un impozit pe venit daca am zis bine. Sunt minor si nu prea stiu cum se procedeaza

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă respecți strict legea, și dacă vinzi de 2 lei în total pătrunjel la piață și nu dai bon fiscal, este venit impozabil și calci legea, dacă nu plătețti impozit. Și adsense îți cere să ai 18 ani ca să poți încasa bani de la ei.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți avea o afacere impozabilă în România ca minor.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Nu e chiar afacere, e un mic câștig din reclame

| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

Dacă respecți strict legea, și dacă vinzi de 2 lei în total pătrunjel la piață și nu dai bon fiscal, este venit impozabil și calci legea, dacă nu plătețti impozit. Și adsense îți cere să ai 18 ani ca să poți încasa bani de la ei.