| anhihjiwuheaildghahrwkhjaryigbd a întrebat:

Salut TPU, daca un prt a facut cont pe superbet cu buletinul altcuiva si vrea sa faca o depunere cu cardul sau transfer bancar ii vor bloca contul? Ma gandeam ca numele contului nu e la fel ca cel din buletin

Răspuns Câştigător
| ZyRRe a răspuns:

Jassmina, de ce nu înțelegi că noi trăim în România, iar aici nu intereseaza pe nimeni nimic? Nu suntem în vestul/nordul Europei, la fel ca tine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca numele contului nu este acelasi cu cel din cardul bacar intervine Politia, alertata de Superbit, care face inevestigatii, fiindca asta este FRAUDA bancara!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZyRRe):

In ce priveste topicul baiatului, scriu din fapte reale, scrise chiar aici chiar pe TPU, de cei care au patit-o!
Ultimul care a venit tocmai primise o condamnare pentru inselaciune dupa 2-3 ani cu condamnare si urma sa primise o a doua in cateva zile.
Oamenii vin si povestesc aici, trebuie doar sa cauti in arhiva si sa citesti, ca pana la urma cand sunt bani in joc si carduri bancare furate, se ajunge la cine a folosit cardul si hotul care este pedepsit.

PS Nu sunt in Europa, sunt in Australia.

| ZyRRe a răspuns (pentru Violleta2022):

Jassmina, de ce nu înțelegi că noi trăim în România, iar aici nu intereseaza pe nimeni nimic? Nu suntem în vestul/nordul Europei, la fel ca tine.

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Dacă face transfer bancar, s-ar putea să nu îi intre banii pe superbet pentru că nu e același nume. Și se poate, da, ca superbet să intre la investigații, dar sunt puține șanse.