| metalman a întrebat:

Eu am cont Youtube asociat Google Adsense (adica generez bani din videoclipuri. Si am observat ca mai sunt si altii ca mine din Romania(care au cont asociat cu Adsense) care si-au incarcat in canalul lor, pe linga videoclipurile personale si unele de la alte canale ( spre exemplu un video de familie care la cineva a adunat multe like-uri si vizionari si omul dat la pus si la el)

Intrebarea mea e cit de legal e asta, si cum de Yputube nu-i face nimic? Plus la asta ca de asta nu e unul, dar sunt m, >>ulti? Sau nu trebuie de incalcat doar cele cu drept de autor?(Gen Dan Balan - freedom) Dar restul spre exemplu cum alearga ciinele prin gradina unui american si sa pun in canal la mine acest videoclip. se poate?

Deci ma intreb daca voi face asta, Youtube imi va restrictiona contul?
VA rog sa rapsunda doar cei ce stiu precis ce zic

1 răspuns:
| gabriel87000 a răspuns:

Pai cand iti faci cont pe siteuri din astea citeste si politica siteurilor.ce-ti da voie sa postezi ce nu-ti da voie. oricum ai nevoie de trafic mare pentru a castiga bani din asa ceva cateva mii de vizuliari pentru a castiga cativa $