| JockerStoica a întrebat:

La anul în luna mai împlinesc 16 ani și vreau să mă duc la Mare în mamaia să mă angajez ca ospătar sau barman. Vreau să știu și eu câte ore o să lucrez pe zi, vreau să mai știu dacă o să am cazare și mâncare asigurată și de asemenea vreau să știu ce salariu o să primesc pe lună.
Vreau să îmi răspundă doar cei care știu despre ce e vorba!
Fundă Mare!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal trebuie sa te angajezi cu accordul parintilor si nu ai voie sa lucrezi mai mult de 6 ore.

Si de une vrei noi sa stim daca ai sa ai cazare si mancare asigurata? Asta negociezi cu angajatorul, la fel si salariul.

Desi slabe sanse sa cheltuie careva bani sa iti dea mancare si cazare gratis si tu sa lucrezi doar 6 ore. Sunt mii de sezonieri care nu au pretentiile tale + sunt majori si pot lucra full time incat sa se uite careva la cererile tale