| Silviu8888 a întrebat:

Parintii mei nu ma lasa sa folosesc cardul lor de credit nici macar pe steam. asa ca vreau si eu sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa am un card de credit. Momentan am abia 16 ani. Pot sa imi fac de la varsta asta? Si daca da ce ar trebui mai exact sa fac? Si de asemenea vreau sa stiu daca trebuie sa platesc taxe pe bani pe care ii am atunci cand ii scot si cand ii bag. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Card de credit nu iti poti face decat cand esti salariat.

card de debit in schimb iti poti face la 16 ani, cu acordul parintilor bineinteles si in functie de banca la care iti faci pot exista comisioane de extragere

3 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Folosește PaySafeCard. Sunt de 25, 50, 100 respectiv 300 de lei și le poți reutiliza până la terminare. Poți face cont și ai un fel de card. Poți lua PaySafeCard din orice magazin PayZone. Știu că pe Steam merge PaySafe, și dacă vrei să cumperi Minecraft.

| Marius_Spataru_1985 a răspuns:

Salut poti folosi conturile online, skrill paypall etc. care le incarci cu coduri de la tonomatele de plata, gen paysafe sau ukash, pentru inceput intra pe www.skrill.com pe urma faci cont si ceri card de credit... acel cont de skrill poti sa il folosesti la orice pe net, sau iei unul din parinti si te duci la brd si iti faci cont, numai cu aprobarea lor.

| Stady a răspuns:

Du-te la o banca cu buletinul si iti poti face card..nu cred ca trebuie sa platesti taxe.