| mihaibratu2000 a întrebat:

vreau sa ma angajez, dar nu am experienta.Am 17 ani am 11 clase terminate si sunt jucator de volei profesionist, si as vrea sa lucrez par time in weekend.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa te uiti dupa ceva joburi locale, din ziarul local, sau chiar pe la terase de vara, care au un afis in usa.

| kopli a răspuns:

La 17 ani nici nu ai cum sa ai experienta.
Dar vara, gasesti multe locuri unde se angajeaza tineri. Intreaba oriunde, mai ales unde vezi alti tineri (Mc' Donald's, tonete inghetata, terase, pizzerii, etc)