| r3volt97 a întrebat:

Salutare, am luat un BMX de pe OLX cu pretul de 100 lei, m-am inteles cu vanzatorul ca ii ofer bani cash ( 100 lei ) si un smartwach in valoarea de 300 lei. Dupa ce m-am gasit cu bike-ul la usa, am observat ca se afla intr-o stare foarte proasta, m-am decis ca nu mai fac schimbul, adica sa-i trimit smartwatch-ul. El ca vanzator imi poate face reclamatie la politie ca fiind o inselaciune?

Răspuns Câştigător
| AngelOfD3ath a răspuns:

Nu trebuia să mai accepti bicicleta o trimeteai inapoi de unde a venit si nu avea ce să iti mai facă.
Dacă ai acceptat bicicleta si ai semnat că ai primit coletul nu stiu dacă mai ai ce să faci, doar dacă te intelegi cu ăla de la care ai cumpărato să o primească inapoi.Si ca să ii trimiti bicicleta inapoi vezi că te vor costa niste bani pe transport

| r3volt97 explică (pentru AngelOfD3ath):

Nu am semnat nimic, si inca o faza dura e ca nici macar nu mi-a solicitat buletinul agentul de la Fan Curier, am platit 54 lei transport aiurea, nu mi-a aratat niciun document. Am primit-o si intr-un sac, murdara toata.

Totusi asta nu este o inselaciune dupa mine, ii va trebui dovezi de care nu va reusi sa le obtina. Am vorbit numai pe Facebook si sunt peste 2000 de mesaje, daca trimit bike-ul inapoi ma gandesc ca s-ar putea sa fie politia prezenta, si nu cred ca imi voi lua banii inapoi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trimite-i bicicleta inapoi si spune-i ca intelegerea pica din cauza starii in care se afla bicla.