| SynapseNinja a întrebat:

Eu am cont de PayPal și în curând îmi voi face și card bancar. Vreau să știu dacă se pot retrage sume de bani din contul PayPal în România; cum se depun banii în balanța contului PayPal; condițiile pentru aceste tranzacții și care sunt taxele aferente acestora. Pentru a introduce un cont bancar si un IBAN este vreo sumă minimă de bani pe care trebuie să îi aibă contul? Sper că nu cer prea multe și vreau răspunsuri serioase. Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Suma minimă este de vreo 2 euro, sau suma aferentă în lei. În momentul în care legi cardul cu contul bancar îți vor fi retrași aproximativ 1 euro și îți vor fi puși înapoi pe card. Vei vedea pe extrasul de cont un anumit cod pe care trebuie să-l introduci în paypal pentru verificare. Nu este nevoie să ai balanță în paypal, dacă vrei să cumperi ceva banii vor fi trași direct de pe card dacă sunt disponibili.

1 răspuns:
| DragoStefaN a răspuns:

PayPal nu poate pune bani intr-un cont romanesc. Doar poti plati cu PayPal atasand un card la cont. Chiar daca ai balanta 0 in cont acesta iti va extrage banii direct de pe card.

Deci, poti plati dar nu poti extrage banii din contul de PayPal in contul bancar.