| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Salutare TPU, am o suma de 3000 de euro stransi, si un venit de 2000 de lei pe luna din care pot pune deoparte 300-350 euro pe luna
Voi ce ati face cu acesti bani ati cumpara o masina mai bunicica si mai luxoasa sau ati mai strange ceva timp ati mai lua si de la banca o mica diferenta si ati achizitiona o garsoniera mai micuta?
Dati-mi sfaturi va rog nu vreau sa dau banii si sa imi dau seama ca i-am dat degeaba, asta in conditiile in care am un renault clio 2006 si am si o vila dar in ca nu e pe numele meu ci pe al bunicilor voi fi mostenitor!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

As lua niste pamant agricol, preferabil pe langa vila bunicilor. Daca ai deja masina, nu fi tembel. Ai un venit prea mic ca sa arunci banii intr-un morman de fiare care nu inseamna absolut nimic pentru viitorul tau.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru KodrutZ):

Si cu pamantul ce pot face ca nu timp suficient sa plantez cv pe el... insa o garsoniera o pot inchiria si produce bani!? nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Pamantul il dai la o asociatie. Sau pur si simplu astepti. Apartamentele/garsonierele si cer investitii mai mari decat o bucata de pamant. Costul terenurilor agricole va tot creste. Apartamentele fac sus-jos cum bate vantul din directia bancilor.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Peste 10 ani masina va mai valora 10 % din banii platiti, garsoniera poate mai mult.

| Pool77 a răspuns:

Daca ai sa mostenesti o vila, plus ca ai momentan o masina eu as strange banii si i-as investi in ceva, in ceva ce nu mai exista in orasul tau sau chiar si in tara.

| florinflorescu a răspuns:

Salut, investeste-i in tine, dezvolata-te ca sa poti face o afacere, adtfel produci mai multi bani. Succes.